Зараз діяльність більшості співробітників великих компаній безпосередньо пов’язана з роботою в корпоративних інформаційних системах. Тому підвищення ефективності процесів управління доступом до інформаційних ресурсів здатне збільшити результативність бізнес-процесів в цілому. Рішення для централізації і автоматизації управління обліковими записами в інформаційних системах, забезпечення одноразової і строгої аутентифікації дозволяють значно підвищити ефективність управління правами доступу користувачів, зробити їх роботу більш зручною і безпечною.

Результати впровадження рішень для управління доступом в цифрах

– до 20 разів скорочується час очікування отримання прав доступу;

– в 7-8 разів зменшується час щорічного перегляду прав доступу співробітників;

– в 3-5 разів менше часу потрібно на аутентифікацію.

Створення систем Identity Management

З розширенням штату компанії та збільшенням кількості інформаційних систем може суттєво знизитися ефективність процесів управління рівнями доступу до інформаційних ресурсів. Це призводить до зростання фінансових витрат і наражає ризикам інформаційну безпеку, а також збільшує час очікування співробітниками надання необхідних прав доступу. З іншого боку, управління доступом здійснюється переважно вручну. Це позначається на збільшенні рутинної роботи системних адміністраторів і призводить до виникнення помилок, пов’язаних з людським фактором. Буває складно в короткі терміни з’ясувати, до яких ресурсів компанії має доступ той чи інший співробітник, або визначити санкціонованість такого доступу. Це перетворює аудит в тривалий і трудомісткий процес, створює складності при розслідуванні інцидентів і унеможливлює здійснення реального контролю прав доступу.

Ще одна слабка ланка – використання співробітниками корпоративних сервісів з мобільного телефону або планшету. Це, в свою чергу, може спричинити збільшення ризиків інформаційної безпеки, змушуючи компанії шукати компроміс між доступністю і безпекою. Сьогодні стало реальністю повсюдне використання співробітниками внутрішніх ресурсів підприємств за допомогою особистих мобільних електронних пристроїв (смартфонів, табів, планшетів). Така  ситуація призводить до необхідності посилення парольних політик в інформаційних системах і, відповідно, до виникнення деяких проблем доступу користувачів (наприклад, через забуті паролі), що створює незручності в роботі. Крім того, процес аутентифікації ставить користувача перед необхідністю вводити ідентифікаційні дані в безлічі додатків по кілька разів на день, що, безумовно, незручно. А сам парольний спосіб аутентифікації не завжди відповідає вимогам надійності і володіє двома істотними недоліками –пароль необхідно пам’ятати і складно зафіксувати факт його викрадення. Якщо ж в цілях безпеки вводити складну парольну політику з вимогою регулярної зміни паролів, то користувачі зазвичай починають записувати свої паролі на видному місці, ускладнюючи ситуацію.

Для усунення та запобігання подібних проблем Компанія пропонує своїм замовникам засоби і методики, що зарекомендували себе з найкращого боку. Серед них:

Identity Management – система управління обліковими записами співробітників, яка підвищує ефективність процесів управління і контролю прав доступу;

Single Sign-On – рішення для реалізації одноразової аутентифікації, що дозволяє забезпечити зручність роботи з інформаційними системами та підвищити рівень ідентифікації користувачів.

Крім впровадження технічних засобів і їх доопрацювання, експерти компанії також можуть вирішувати завдання оптимізації і побудови бізнес-процесів, планування розвитку інфраструктури та побудови концепції комплексної системи управління доступом.

SI inView IdM

Наявний досвід побудови систем управління доступом показує, що стандартні IdM-рішення занадто великовагові для організацій SMB і нижчого сегмента великих компаній – вони мають набагато більше функцій, ніж це необхідно. Для компаній, які налічують менше 1 тис. співробітників, необхідний продукт, який би містив в собі тільки найнеобхіднішу функціональність і в той же час відповідав реальним потребам.

Таким продуктом є рішення Jet inView Identity Manager, що включає в себе найбільш потрібний функціонал і вирішає 80% проблем управління доступом за 20% вартості звичайного IdM-рішення.

Напишите нам

Not readable? Change text. captcha txt